Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина

Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашата градина.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 001

Нема ништо поромантично и порелаксирачко од уживањето во прекрасните мириси во вашата градина.

Мирисите на одредени цвеќиња ќе ви останат како убав спомен во годините што доаѓаат и ќе ве навраќаат на среќни места и времиња.

Градината преполна убави мириси е едноставно, но огромно уживање, кое лесно можете да си го дозволите.

11 прекрасни цвеќиња со кои можете да го сторите тоа:

Јоргован

Јоргованот е типичен за нашето поднебје и го има насекаде во бели и виолетови нијанси. Интензивниот мирис на јоргованот во пролет на некој начин ни го навестува летото.

Тој е лесен за одржување, брзо расте, а има мирис што не се заборава.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 01

Сиринга

Со своите прилично мали бели цветови и слаткиот мирис на портокал, ова цвеќе е вистински погодок за во вашата градина.

Тоа е тврда грмушка, која толерира сенка, но внимавајте, може да порасне навистина голема. Кога е расцветана, секој пат кога ќе ѝ се приближите ќе посакате да ја изедете.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 02

Рододендрон

Како дрво или грмушка, на ова растение му е потребно малку место за да се развива. Цвета напролет и во рано лето, но некои видови цветаат дури и наесен.

Прекрасниот мирис ќе ве освои за миг и секогаш ќе ви враќа убави спомени.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 03

Лаванда

Лавандата потсетува на сончевите полиња на југот од Франција. Ова цвеќе е достојно за во градината, а откако цветовите ќе прецветаат, можете да го поткастрите и да го внесете внатре.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 04

Украсен грашок

Лесно за растење, во разни бои и со сладок мирис. Совршено за вашата градина.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 05

Гарденија

Ова бело цвеќе во контраст со привлечното зеленило го прават омилено за одгледување во саксии, големи контејнери, а е погодно и за внатре во домовите. Гардениите имаат мирис кој нема да го заборавите и кој ќе ве потсетува на лето.

cvekjinja so najubav miris za vashata gradina 06

Уште пет прекрасни цветови на следната страница...Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Винтиџ клупи за во вашата градина (фото) Без разлика дали ќе се одлучите за боја на дрво или бела нијанса или пак нешто п...
Прекрасни црни цвеќиња што ќе додадат драма во вашата градина Дали некогаш сте помислиле да додадете малку драма во вашата градина со додавање...

Најчитани неделава