Затворени градини од кои нема да можете да се наситите (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Затворени градини од кои нема да можете да се наситите (фото)

Магично катче кое инстантно ќе ве ослободи од стресот на брзото темпо на живот.

zatvoreni gradini od koi nema da mozete da se nasitite foto 01

Затворените градини се навистина магични и ви даваат чувство дека сте во рајот.

Сѐ што ви е потребно за насмевка е токму една ваква градина во вашиот двор. Стресот од работните обврски ќе исчезне во првиот миг штом ќе стапнете во неа.

Како катче од бајките, овие затворени градини полни зеленило се храна за душата.

Во нив можете да чувате цвеќе и други украсни растенија, но можете и да одгледувате зеленчук и потоа да имате свежа салата набрана во вашиот двор.

Исто така може да ги претворите дури и во соби за дневен престој. Со книга во фотелја опкружени со зеленило, зарем има поголемо задоволство?

Еве неколку прекрасни затворени градини:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Живописни пристапни патеки до куќи што ќе ве воодушеват Фонтани, зеленило, уникатни плочки... На овој начин самото влегување во вашиот д...

Најчитани неделава