Божурите како најубав пролетен додаток (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Божурите како најубав пролетен додаток (фото)

Лепезата од бои во кои можете да ги пронајдете, нивната префинетост и деликатна структура, како и раскошот кој го имаат, лесно ќе ги направат божурите ваш омилен пролетен додаток.

bozurite-kako-najubaviot-proleten-dodatok-001.jpg

Божурите веќе го пронајдоа своето место насекаде - поставени на балконите, во корпата на велосипедот, како и на масичката до шолјата кафе.

Во Кина дури листовите од божур се користат и како чај, а ако се добро исчистени, може да се додадат и во салати и коктели.

Сепак, ви препорачуваме да се задржите до декорации кои се одмор за очи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 видови собни цвеќиња кои се хит за 2019 година Зелената боја е одмор за очите, а растенијата се тип на детали кои имаат моќ и н...
Винтиџ клупи за во вашата градина (фото) Без разлика дали ќе се одлучите за боја на дрво или бела нијанса или пак нешто п...
Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...

Најчитани неделава