Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото)

Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожаваат надворешниот дел на Белата Куќа.

kako-izgleda-dvorot-na-belata-kukja-vo-koj-ima-i-tajna-gradina-foto-01.jpg

Американскиот претседател Доналд Трамп често е домаќин на разни настани во Белата Куќа и во нејзиниот прекрасен двор.

Но на страна од тоа, во склоп на Белата Куќа има уште многу земјиште, кое јавноста не го гледа.

kako-izgleda-dvorot-na-belata-kukja-vo-koj-ima-i-tajna-gradina-foto-02.jpg

Покрај за време на некои официјални посети и настани за време на празниците Велигден и Божиќ кога градината е официјално отворена за посетителите, таму во други денови не е дозволен пристап.

Како изгледа надворешниот простор во Белата Куќа:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
Практични идеи со стари гуми за пролетно разубавување на дворот и терасата Старите гуми кои повеќе не може да бидат залепени можеби ви делуваат неупотребли...
Винтиџ клупи за во вашата градина (фото) Без разлика дали ќе се одлучите за боја на дрво или бела нијанса или пак нешто п...

Најчитани неделава