Како се гради базен од дрвени палети за еден ден? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Како се гради базен од дрвени палети за еден ден? (видео)

Високите температури често не тераат да фантазираме како би било да имаме базен во двор, во кој ќе може да се разладиме кога ќе посакаме.

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-001.jpg

За среќа, за да си го исполните овој сон не мора да имате „вишок“ простор и пари, туку само да ја искористите генијалната идеја на ова семејство.

Тие искористуваат 12 дрвени палети со мерки 130 на 110 сантиметри кои ги поврзуваат заедно во круг.

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-1.jpg

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-2.jpg

Во внатрешноста додаваат иверица со дебелина од 3 милиметри.

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-3.jpg

Внатрешноста на базенот ја покриваат со водоотпорен материјал.

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-4.jpg

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-5.jpg

На крај само го инсталираат системот за филтрација и пумпата за вода и имаат лесен и интересен базен во кој ќе се разладуваат цело лето.

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-6.jpg

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-7.jpg

kako-se-gradi-bazen-od-drveni-paleti-za-1-den-8.jpg

Погледнете го видеото и можеби и вие ќе одлучите да си изградите ваков базен во вашиот дом. Ви требаат само неколку палети и само еден ден за да биде готов.

К. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 видови собни цвеќиња кои се хит за 2019 година Зелената боја е одмор за очите, а растенијата се тип на детали кои имаат моќ и н...
Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...
Зошто во двор треба да ставите лажица со шеќер и вода? Идејата за поставување на лажица со мешавина од шеќер и вода веќе подолг период ...

Најчитани неделава