Двор уреден во ретро стил – дефинитивно еден од најуникатните во Македонија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Двор уреден во ретро стил – дефинитивно еден од најуникатните во Македонија (фото)

Предмети украсени со декупаж техника, цвеќе, рачни изработки, стари работи со непроценлива вредност... Ова дефинитивно е еден од најуникатните дворови во Македонија.

sovrsheno-uredeno-makedonsko-dvorche-vo-retro-stil-foto-01.jpg

Во секое ќоше од овој македонски двор се чувствува духот од минатото. Од декоративни фенери, свеќи, старо радио до камин за дрва, рачно украсени клупи и саксии и многу цвеќе, сѐ зрачи со некоја посебна магија.

Уникатноста на овој двор е неспорна, а се разбира и талентот за рачни изработки на сопствениците.

sovrsheno-uredeno-makedonsko-dvorche-vo-retro-stil-foto-02.jpg

Отпатувајте за миг во едно поинакво време, преку фотките од овој двор:

С. С. | Црнобело / Извор: Фејсбук Дворчето

Би можело да ве интересира:

Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg