Снежно дворче на Македонка што живее во Италија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Снежно дворче на Македонка што живее во Италија (фото)

Големи наноси на снег плус сонце... Снежната идила во дворот на Христина во Италија.

snezhno-dvorche-na-makedonka-shto-zhivee-vo-italija-foto-01.jpg

Освен на планините, снегот сѐ уште не ја обвил Македонија, но затоа во делови од Италија има огромни снежни наноси.

Христина Ѓоргиева Атанасова е Македонка што живее таму. Во една Фејсбук група таа објави фотографии од снежната идила во Тиљето, што се наоѓа во околината на Џенова.

Снег плус сонце плус по некој новогодишен украс, изгледа одлично:

С. С. | Црнобело / Фото извор: Фејсбук група

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
Рај за сите сетила: Одлично уреден двор на Македонка во Канада (фото) Кога има љубов и креативност, тогаш крајниот резултат е рај за сите сетила. Овој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg