Есен во облик на цвет – Чоколаден сончоглед (фото)


Есен во облик на цвет – Чоколаден сончоглед (фото)

Колку и да сте вљубени во класичните сончогледи, новата варијација ќе ве воодушеви.

esen-vo-oblik-na-cvet-cokoladen-soncogled-001.jpg

Се работи за чоколаден сончоглед, на кој кој како што дојдоа есенските денови, така популарноста му порасна.

Доаѓа во нијанси од темна чоколада, до бургунди црвени тонови.

Убавината му е драматична и топла, па лесно се вклопува во есенската слика на домот.

https://www.instagram.com/p/CRqjER_ryDs/

https://www.instagram.com/p/CEexrs1AxF6/

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мали цвеќиња кои кријат цели галаксии во себе Сакате да допрете до далечните галаксии во универзумот, да имате можност да ги п...
Како да си направите градина, дури и ако живеете во стан? Кога станува збор за градини, просторот не треба да претставува проблем. Всушнос...
5 цвеќиња кои треба да ги имате во спална, за да заспиете полесно Ако имате проблеми да заспиете и постојано се мачите со несоница, одредени типов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg