Вака живее само 1% од светот: Домовите на најбогатите Њујорчани


Вака живее само 1% од светот: Домовите на најбогатите Њујорчани

Дали некогаш сте се запрашале како изгледаат домовите на најбогатите? Тешка е самата помисла што сè можат да си дозволат со сите тие милиони, недвижнини и други луксузи со кој располагаат.

vaka-zivee-samo-1-od-svetot-domovite-na-najbogatite-njujorcani-01

Но, еве ви шанса. Сега можете да „нурнете“ во становите на њујоршката елита, која е само 1% од свеското население.

Архитектот Geoffrey Lynch ве води низ најраскошните и најлуксузни домови кои имаат една заедничка карактеристика - сите датираат од златното доба на американската архитектура, односно од крајот на 19-от до првата половина на 20-от век.

Изградени од реномирани архитекти, овие вили и станови се визуелно уживање. Со цена од 2, па сè до 60 милиони долари, вака изгледа животот „од високо.“

Би можело да ве интересира:

Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото) Леонардо ди Каприо се збогува со вилата на Малибу со поглед на плажа, но затоа ќ...
Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности (фото) Од Опра Винфри до Том Круз, кои ѕвезди даваат милиони долари за раскошни имоти?&...
Удобни катчиња во кои ќе сакате да ја поминете пролетта со добра книга (фото) Во двор, на тераса или покрај прозорец со добар поглед – најдете го идеалното ме...

Најчитани неделава