Во духот на морето: Елегантна вила на Хвар


Во духот на морето: Елегантна вила на Хвар

Иако оваа вила нема поглед на море, сепак е сместена на одлична локација – во една од уличките во стариот дел на островот Хвар во Хрватска.

dzirnete-vo-ovaa-prekrasna-vila-na-hvar-vo-duhot-na-moreto-01_copy.jpg

Вилата е првично изградена дури во 15 век, а оваа година беше целосно реновирана. Изградена е од камен, со типичен медитерански стил на уредување.

Инспирација за боите е островот Хвар – камените улички во нијанси на беж, морето во бели и сини тонови и виолетовата лаванда која тука ја има во изобилие.

Внатре е зачуван винтиџ стилот, со многу рачно изработени детали и минималистички мебел.

Погледнете како изгледа оваа вила за совршени летни мигови:  

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бијонсе и Џеј Зи потрошија 26 милиони долари за вила за одмор во Хемптонс Откако купија имот во Лос Анџелес вреден 88 милиони долари, Бијонсе и Џеј Зи се ...
Ѕирнете во најскапата куќа во Њујорк: Се продава за 175 милиони долари Во Њујорк отсекогаш се продавале имоти кои достигнувале вртоглави суми на пазаро...
Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото) Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg