Вила во Хрватска е прогласена за најубавата куќа за одмор во Европа (фото)


Вила во Хрватска е прогласена за најубавата куќа за одмор во Европа (фото)

Пред неколку денови се одржа изборот за најдобрите вили за одмор во Европа во организација на Европската асоцијација за куќи за одмор.

vila-vo-hrvatska-e-proglasena-za-najubavata-kukja-za-odmor-vo-evropa-foto-01.jpg

На изборот учествуваа вили од 18 земји во Европа, а токму Хрватска собра најмногу награди во неколку категории, меѓу кои и категоријата за најубава вила на уникатна локација.  

Станува збор за Villa Vista, сместена во местото Замаск во Хрватска.

Вилата има сè што е потребно за одличен семеен одмор. Дизајнирана во модерен стил, оваа вила е опкружена со зеленило и нуди прекрасни глетки на околината.

За уживањето да биде потполно, надвор има простран базен.

Ѕирнете во оваа прекрасна вила и иако летото помина, инспирирајте се за следното патување:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Маја Гугоска: Совршено уредена тераса во семејна куќа во Охрид (фото) Во лето ја уредува терасата во бохо стил, а во зима терасата на Маја е како сцен...
На гости кај Сузана: Семејна куќа во Скопје во која владее празнична магија (фото) Сузана Тунева Пауновска е скопјанка која во својот дом постојано креира нови при...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg