Балкони на кои ќе посакате да ја поминете цела пролет/лето сезона (фото)

Додека за некого најважно е како ќе биде уредена внатрешноста на домот, има и такви кои сакаат да уживаат во отворен простор, но сепак во домашна атмосфера.

balkoni-na-koi-kje-posakate-da-ja-pominete-cela-prolet-leto-sezona-foto-01.jpg

Доколку припаѓате во втората група, за вас идеални се балконите кои се уредени како мини станчиња. 

Независно од големината, тие може да се средат на најразличен начин за сечиј вкус. 

Па така, топлата сезона може да ја поминете читајќи книги, пиејќи кафе, дружејќи се со пријателите или уживајќи сами со себе во мирот на некој прекрасно уреден балкон. 

Минималистички уреден или мини џунгла, без разлика што сакате, едно е сигурно - тешко ќе се одлучите за еден од овие балкони на кои би го поминале цело лето:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кафуле во Солун со поглед на море е розов рај (фото) Мирис на море и на цветни соништа... Од кафе во розови шолји до совршени цветни ...
На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg