Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности (фото)


Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности (фото)

Од Опра Винфри до Том Круз, кои ѕвезди даваат милиони долари за раскошни имоти?

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-01.jpg

Познатите личности обожаваат луксузни недвижнини и неретко даваат вртоглави суми за нив.

Некогаш ги задржуваат како свој дом, а некогаш само ги реновираат и за кратко време ги продаваат.

Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности:

Опра Винфри - 100 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-03.jpg

Хју Хефнер (Плејбој вилата) - 100 милиони долари Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-02.jpg

Бијонсе и Џеј Зи  - 88 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-04.jpg

Бред Пит и Анџелина Џоли - 67 милиони долари во Франција

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-06.jpg

Том Круз - 59 милиони во Колорадо

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-05.jpg

Тајгер Вудс - 54.4 милиони долари на Флорида

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-07.jpg

Гвен Стефани - 35 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-08.jpg

Лејди Гага - 23 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-09.jpg

Ким Кардашијан и Канје Вест - 20 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-10.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Љубовното гнездо на Кајли Џенер и Тревис Скот: Што сѐ има во домот на новопечената милијардерка? (фо... Славниот пар се поднови со раскошен имот во Беверли Хилс, не штедејќи пари за лу...
Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото) Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...
На гости кај Сања Гацов: Стан од 92м2 во Штип со детали кои му даваат луксузен шмек (фото) „Стилот во кујната јас си го нарекувам модерен винтиџ, во мат сива боја, со злат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg