Најубавото кино на отворено се наоѓа на Санторини (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Најубавото кино на отворено се наоѓа на Санторини (фото)

Киното на отворено Камари се наоѓа на влезот на Камари гратчето, на главниот пат за Фира, Санторини.

najubavoto-kino-na-otvoreno-se-naogja-na-santorini-001.jpg

Отворено е од мај до октомври, а влезот чини 8 евра.

Удобните столчиња се полукружно наредени, насочени кон големиот екран опколен со зеленило.

Има и отворен бар каде може да си нарачате каков коктел и да сакате.

Вратите се отвораат обично во 20:30, а филмот почнува во 21:30.

Како изгледа ова уживање на Санторини:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите домашни кина на отворено (фото) Цврсто стоиме на ставот дека за да се „преживее“ ова лето дома, потребно е само ...
Удобни катчиња во кои ќе сакате да ја поминете пролетта со добра книга (фото) Во двор, на тераса или покрај прозорец со добар поглед – најдете го идеалното ме...
Есенска оаза од 45 метри квадратни – Топол стан од кој не би излегле до пролет Деновите стануваат пократки, температурите си бараат топли ракави и поларни ќебе...

Најчитани неделава