Како Скандинавците живеат во 24 метри квадратни и уживаат во тоа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како Скандинавците живеат во 24 метри квадратни и уживаат во тоа?

Додека кај нас сите ги мериме квадратурите на становите и гледаме како да извадиме соба плус, Скандинавците и покрај добрите заработки, уживаат во животот во 24 метри квадратни.

kako-skandinavcite-ziveat-vo-24-metri-kvadratni-i-uzivaat-vo-toa-001_resize.png

Ова станче од 24 метри квадратни е на одлична локација во Стокхолм. Базата му е бела, помешана со неутрални тонови и е полно со светлина.

Стратешки поставената шарена завеса создава весела преграда и не го стеснува просторот.

Зеленилата додаваат живот на просторот, а минималните полички создаваат простор за складирање без да го затворат просторот.

Изгледа 20-тина метри квадратни се сосема доволни за удобен живот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...
Живот во 15 м2: Дали е ова најмалото станче што некогаш сте го виделе? Вообичаено кога зборуваме за минијатурни станови, мислиме на површина од 18, 19 ...
Во новиот дом на Кристијан Греј: Има ли црвена соба? Господинот Греј штотуку го купи својот нов дом во Холивуд за $2.8 милиони долари...

Најчитани неделава