Дел од најубавите новогодишно украсени локали во Скопје (фото)

Кога сакате кафе како во сцена од новогодишна бајка каде треба да појдете? Кои локали во Скопје се потрудија најмногу околу украсувањето годинава?

del-od-najubavo-novogodishno-ukrasenite-lokali-vo-skopje-foto-01.jpg

Новогодишната магија полека ги зафати локалите низ Скопје. Некои поставија Дедо Мразовци, други, елки, трети сијалички, а некои пак сето тоа наеднаш.

Оние што ќе решат да ги посетат локалите, ќе се уверат во магијата, но не заборавајте да ги почитувате мерките за заштита од вирусот, а останатите, уживајте преку фотки.

Дел од најубаво украсените локали во Скопје:

Mosh Bar Food Apartments

https://www.instagram.com/p/CIk6w37AXqv/?igshid=1ocser1u0795c

https://www.instagram.com/p/CIvOYUmLpOe/?igshid=8xe05fx4h2ur

Gallery Caffe

Intermezzo Music Bar

https://www.instagram.com/p/CItAgwrrY65/

Amigos Ljubljanska

Пелистер

Casa Bar

del-od-najubavo-novogodishno-ukrasenite-lokali-vo-skopje-foto-03.jpgФото: Инстаграм Casa Bar

del-od-najubavo-novogodishno-ukrasenite-lokali-vo-skopje-foto-02.jpgФото: Инстаграм Casa Bar

del-od-najubavo-novogodishno-ukrasenite-lokali-vo-skopje-foto-01.jpgФото: Инстаграм Casa Bar

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Kафуле во Белград со кул графит, покрај кој се прават совршени фотки (фото) При посетата на Белград, ако сакате да го почувствувате урбаниот дух на градот, ...
Елка наопаку, џиновски мечиња: Новогодишната магија низ локалите во Македонија (фото) Кои локали зрачат со новогодишна магија периодов? Браво за вложениот труд и илја...
Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg