Уникатен хотел во Шпанија: Престој во соба со стаклени ѕидови (фото)


Уникатен хотел во Шпанија: Престој во соба со стаклени ѕидови (фото)

Ако сакате да бидете едно со природата, тогаш овој хотел е совршен за тоа. Дозволете си една виртуелна прошетка...

unikaten-hotel-vo-shpanija-prestoj-vo-soba-so-stakleni-dzidovi-foto-01.jpg

Уникатниот хотел „Les Cols Pavellons“ се наоѓа во Жирона, Шпанија. Таму може да имате незаборавен престој на стар имот во една од 5-те соби, чии ѕидови се од стакло.

Тие се декорирани на начин што ќе ви дозволат комплетна релаксација, а имате и приватен тоалет, плус приватна јапонска бања.

Креветите исто така се во јапонски стил, а вие ќе може да се храните со тазе набрани продукти од нивната градина.

Целта на архитектите била со помош на стаклото да се поврзете со природата, односно да се чувствувате како дел од неа. Начинот на кој се изработени стаклените ѕидови не дозволува луѓето од надвор да ве гледаат вас, но вие пак можете да уживате во глетката.

Интересно е што дури и подовите се стаклени.

Отпатувајте на миг во овој уникатен хотел, барем преку фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg