Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


Уникатен хотел во Шпанија: Престој во соба со стаклени ѕидови (фото)

Ако сакате да бидете едно со природата, тогаш овој хотел е совршен за тоа. Дозволете си една виртуелна прошетка...

unikaten-hotel-vo-shpanija-prestoj-vo-soba-so-stakleni-dzidovi-foto-01.jpg

Уникатниот хотел „Les Cols Pavellons“ се наоѓа во Жирона, Шпанија. Таму може да имате незаборавен престој на стар имот во една од 5-те соби, чии ѕидови се од стакло.

Тие се декорирани на начин што ќе ви дозволат комплетна релаксација, а имате и приватен тоалет, плус приватна јапонска бања.

Креветите исто така се во јапонски стил, а вие ќе може да се храните со тазе набрани продукти од нивната градина.

Целта на архитектите била со помош на стаклото да се поврзете со природата, односно да се чувствувате како дел од неа. Начинот на кој се изработени стаклените ѕидови не дозволува луѓето од надвор да ве гледаат вас, но вие пак можете да уживате во глетката.

Интересно е што дури и подовите се стаклени.

Отпатувајте на миг во овој уникатен хотел, барем преку фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
Совршено уреден стан во скандинавски стил на девојка од Полска (фото) Комбинацијата на бела боја и дрво е вистински погодок во топлиот стан на Емилија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg