Адел го продава луксузот во кој живееше во врвот на кариерата (фото)

Адел по вторпат го огласува за продавање дворецот во Сасекс, но овојпат за 1 милион поевтино, бидејќи никој не е заинтересиран.

adel-go-prodava-luksuzot-vo-koj-ziveeshe-vo-vrvot-na-karierata-foto-001.jpg

Адел живеела во оваа палата со 10 спални соби во 2012-та година, додека го доживуваше врвот на својата кариера.

Цената се намали на 6,5 милиони британски фунти, бидејќи првиот обид за продажба поминал неуспешно.

Ентериерот е мешавина на модерен со ретро дизајн, има внатрешен и надворешен базен, како и 10 спални соби.

Во дворот има уште една гостинска куќичка со 3 спални соби.

Неколку фотки од луксузот на Адел:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Теодора: Модерен и луксузен стан во Охрид од 130m2 со доминација на темните тонови (фот... „Со сопругот бевме подеднакво и максимално инволвирани во средувањето, со тоа шт...
На гости кај Елена Илиевски во Германија: Дом на Македонка со сиво-црни тонови и совршена тераса (фо... „Во дневната соба ставив посебен акцент на висечката ТВ комода која дава свежина...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg