На гости каj Драгана: Тераса во Гостивар од 6m2 со двосед од палети и многу цвеќе (фото)


На гости каj Драгана: Тераса во Гостивар од 6m2 со двосед од палети и многу цвеќе (фото)

„Првото утринско кафе го пијам во друштво со моите цвеќиња. Тие ѝ даваат нов лик, свежина и убавина на мојата тераса. Секое ќоше е надополнето со по некое цвеќе“, раскажува 30-годишната Драгана од Гостивар.

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-01.jpg

Драгана Ѓорѓиевска e креативна 30-годишна девојка која живее во Гостивар. Таа има завршено Педагошки факултет, но уредувањето на ентериерот ѝ е хоби во кое е вљубена.

Нејзиниот стан е совршено уреден, а исто така и нејзината тераса.

За уредувањето на терасата Драгана открива за CRNOBELO.com:

„Мојата тераса од 6 м2 е мојата мала оаза. Сметам дека таа е најубавиот дел од мојот дом.

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-02.jpg

Во неа уживам во секој слободен момент.

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-11.jpg

Првото утринско кафе го пијам во друштво со моите цвеќиња. Тие ѝ даваат нов лик, свежина и убавина. Секое ќоше е надополнето со по некое цвеќе. 

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-13.jpg

Обожавам премногу детали, како што може да се забележи и на фотографиите на мојот Инстаграм профил.

na-gosti-kaj-dragana-terasa-vo-gostivar-od-6m2-so-dvosed-od-paleti-i-mnogu-cvekje-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тераса која наликува на мини рај: На гости кај Дарко Андоновски од Скопје (фото) Трупчињата, дрвените палети, цвеќето се основата на уредувањето на оваа скопска ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Вера Калин: Впечатлив дом во Скопје обоен во зелено – сиви тонови (фото) „Домот ми е комбинација од парчиња кои отсекогаш ми се допаѓале: катче за читање...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg