На гости кај Тамара: Совршено уреден стан од 96m2 со голема кујна и розови тонови (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


На гости кај Тамара: Совршено уреден стан од 96m2 со голема кујна и розови тонови (фото)

„Нешто во што бевме убедени е дека сакаме модерно класичен стил, спој на различни материјали, надополнети со мермер и рустични детали со нежно розови тонови во дневниот простор“, вели Тамара Петровска (28) за уредувањето на нејзиниот дом.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-01.jpg

Тамара Петровска (28), по професија е магистер по право, моментално работи по струка, но се занимава  и со професионална шминка, нешто што започнало како хоби, а прераснало во огромна љубов. Таа живее со нејзиниот сопруг во стан од 96 m2 во населба Влае.

За уредувањето на станот Тамара открива за CRNOBELO.com:

„Целосниот ентериер на станот беше наша желба и замисла и точно знаевме секое ќоше како сакаме да изгледа, но секако побаравме и стручна помош од архитект за да можеме да бидеме сигурни во нашите идеи.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-04.jpeg

Нешто во што бевме убедени е дека сакаме модерно класичен стил, спој на различни материјали, надополнети со мермер и рустични детали со нежно розови тонови во дневниот простор.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-12.jpeg

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-20.jpg

Уметничките слики пак се така поставени да даваат чувство на кохезија.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-03.jpg

Уште на почетокот го променивме распоредот на станот, особено на дневниот простор, за истиот да го направме пофункционален и да ги задоволи нашите замисли.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-14.jpg

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-21.jpg

Со оглед на тоа што во станот сме само неполни три месеци, ни недостасуваат уште многу детали, но навистина уживаме во бирањето на секој од нив.

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-tamara-sovrsheno-ureden-stan-od-96m2-so-golema-kujna-i-rozovi-tonovi-foto-08.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Софија Јанева: Драстична трансформација на стан во центарот на Скопје (фото) „Станот е 60м2 и се наоѓа во општина Центар. Почнавме да го реновираме во јануар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg