Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Уникатна слаткарница во Љубљана со ретро шмек (фото)

Со надворешни ѕидови обраснати со бршлен и ентериер со магични детали кој ве враќа во едно минато време - мора да ја посетите оваа слаткарница во главниот град на Словенија...

unikatna-slatkarnica-vo-ljubljana-so-retro-shmek-foto-01.jpg

Амбиентот е уникатен, а столчињата, ламбите и дезените ве враќаат во едно минато време... Слаткарницата Лолита-Еипрова е вистинско доживување.

Се наоѓа во Љубљана, Словенија, во градба на која надворешните ѕидови се обраснати со бршлен.

Со превкусни десерти и кафе послужено во ретро шолјички, оваа слаткарница е задолжителна дестинација ако патот ве води во Љубљана.

Доживејте ја атмосферата:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg