Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Инстаграмџиски рај: Ресторан со цел ѕид аквариум во Косово, во стилот на оние во Дубаи (фото)

Ќе имате чувство дека сте во аквариум и дефинитивно нема да одолеете да направите барем една фотка. Локал кој е рај за интаграмџиите...

instagramdjiski-raj-restoran-so-cel-dzid-akvarium-vo-kosovo-vo-stilot-na-onie-vo-dubai-foto-01.jpg

Во Приштина, Косово, има ресторан кој со својот светски изглед ќе ви даде чувство дека сте во Дубаи.

Карактеристично за ресторанот „Mr Fisher Restaurant“ е што еден цел ѕид му е аквариум и додека го консумирате својот оброк ќе може да уживате во погледот на рипчињата кои слободно се движат до вас.

Интересно и уникатно искуство, зарем не?

Ова им е едно од омилените места на инстаграмџиите од Косово, а сè почесто и од Македонија.

Како изгледа ресторанот:

Ресторанот низ објективот на инстаграмџиите:

https://www.instagram.com/p/CiDs6_GtUdH/

https://www.instagram.com/p/CbV6oAbN9dk/

https://www.instagram.com/p/CFXa2JqFm2S/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ресторан на хрватскиот остров Хвар во кој дрвените лулашки се омилено место за фотки Порција морски плодови со чаша студено бело вино во ваква атмосфера, звучи како ...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg