На гости кај Ана: Светол стан на Македонка во Норвешка, родната земја на нејзиниот сопруг фудбалер (фото)

Таму си го пијам утринското кафе, па важно ми е да ми биде убаво.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-03.jpg

Ако нешто морам да одвојам како впечатливо, тоа е дефинитивно големиот црн ѕиден часовник, кој совршено се вклопува во трпезарискиот дел.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-19.jpg

Тука поминувам исто така голем дел од денот бидејќи на трпезариската маса најчесто работам на мојот лаптоп.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-05.jpg

Кујната е едноставна, бела и практична. Уживам да готвам, за кујната најважно ми е да имам доволно работен простор и место за сите кујнски апарати.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-20.jpg

Мојата ќерка Оланна во овој стан, за жал, нема нејзина посебна соба, но има нејзино катче во спалната соба каде што јас сакам најмногу да поминувам време со добра книга, додека таа игра со нејзината детска кујна.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-26.jpg

Тука има голем прозорец и убава светлина и навистина уживаме кога поминуваме време таму.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-28.jpg

Би сакала да го споделам фактот дека овој стан е стан во кој живееме под кирија, и доколку јас би бирала мебел би избрала сосема друг стил, но моментално сме во фаза на уредување на нашиот стан (кој досега го издававме) каде што ќе можеме да се преселиме.

na-gosti-kaj-ana-svetol-stan-na-makedonka-vo-norveshka-rodnata-zemja-na-nejziniot-soprug-fudbaler-foto-25.jpg

Во тој стан ќе преовладуваат неутралните и светли тонови. Се надевам дека наскоро ќе имате можност да ѕирнете и таму.“

Повеќе фотографии на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg