Миа Перевска: „За мене музиката е начин на живот, уште од 16 години сум придружен вокал на реномирани музичари“

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-16.jpg

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-15.jpg

Каков е вашиот однос со татко ти, колку тој те инспирираше да се занимаваш со музика и на какви проекти соработувате?

Ние сме блиски толку многу што дури и домовите ни се еден до друг со цел секоја шанса да ја користиме во заедничко присуство. Некогаш си поминуваме со убав муабет или со заедничка работа, а сакаме и да готвиме заедно или да правиме интересни прошетки на кои секогаш се креира некоја нова идеја.

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-04.jpg

Доста ме инспирираше преку музиката која ми ја наметна уште кога бев дете, а ме инспирира и до ден денес преку својата работа.

Ме запиша во музичко бидејќи ја почувствува мојата потреба за импровизација, така што дефинитивно тој е голем фактор за тоа зошто се занимавам со ова.

Соработуваме на негови, мои и туѓи проекти, секогаш разликата во стилови е голема, но наоѓаме креативни решенија од кои се раѓа нешто ново и можам да кажам дека константно учиме еден од друг.

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-06.jpg

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-09.jpg

mia-perevska-kjerkata-na-pere-nokaut-tatko-mi-mi-e-inspiracija-a-partnerot-marko-chalasan-najgolema-poddrshka-vo-muzichkata-kariera-08.jpg

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Мики Маркоски работи на ранч со коњи во Љубаништа: „Бегав од училиште за да минувам време со мојот к... „Се случувало да имам повреди од паѓање од коњ, или да сум гризнат, или пак удре...
Бисера од Скопје направи свадба на Бали со партнерот од Босна: „Имавме 50 гости од цел свет, мајка м... „Свадбата беше буквално како што замислувавме - во вила покрај плажа, со многу з...
Ана Домазетовска: „На мојот син на 5 години му беше изваден тумор од мозокот, сега го прослави 13-ти... „Проф. Д-р Јовица Угриновски кога го виде Давид, а и резултатот од магнетот, ни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg