Видео интервју со придружните вокали на Евровизија: „Очекуваме пласман во финале“


Видео интервју со придружните вокали на Евровизија: „Очекуваме пласман во финале“

Каков пласман очекуваат на Евровизија, што спакуваа за Израел и каква им е соработката со Тамара Тодевска? Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-pridruzhnite-vokali-na-evrovizija-ochekuvame-plasman-vo-finale-01.jpg

Пред самото заминување во Израел, придружните вокали на Тамара Тодевска на Евровизија,  Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев беа гости во редакцијата на CRNOBELO.com.

Тие изјавија дека очекуваат висок пласман на Македонија со песната „Proud“ на 64-тото издание на Евровизија во Тел Авив и се среќни што годинава имаме комплетен пакет.

Од тоа како им се одвиваа пробите до колку имаат трема пред настапот со нив проговоривме на разни теми поврзани со ова големо музичко случување.

Погледнете го видео интервјуто со Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звуч... Како ја одбрал песната, лекција на која го научи животот, на кое место низ свето...
Видео интервју со д-р Александар Митов: „Лимонот на гладно не е штетен, на моите деца не им давам чи... Со што го започнува денот, дали кафе се пие пред или по појадок, но и колку е но...

Најчитани неделава