Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач


Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач

Кои се подобри готвачи - мажите или жените, која е пораката до тие што не знаат да готват и која храна е афродизијак? Dave’s Kitchen на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-dave-kitchen-kako-e-da-se-bide-gotvach-01.JPG

Давор Панчевски познат како Dave’s Kitchen досега има издадено 2 кулинарски книги, вели дека љубовта кон готвењето му е уште од 10-годишна возраст и дека цврсто верува дека патот до срцето е преку стомакот.

Тој ни го откри својот омилен брз рецепт, ни кажа каква треба да биде добрата чорба и што не јаде, но готви. Со него поразговаравме и зошто луѓето сè помалку готват.

Погледнете го видео интервјуто со Dave’s Kitchen:

С. С. | Црнобело
Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Горан Миќиќ: Како е да се биде... тату артист Кои се најболни делови од телото за тетовирање, колку време изработува една тето...
Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg