Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“


Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“

Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е неговиот „dance move“ и кој е највисокиот бакшиш што го добил? Гоце САФ на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-goce-saf-nikogash-ne-sum-zemal-bakshish-a-najvisok-shto-sum-go-vratil-e-800-evra-01.JPG

Гоце ни гостуваше во редакција и ни откри детали за неговото секојдневие, за неговата професија и неговите идоли.

Тој вели дека постои песна која никогаш во својата кариера не ја пуштил, открива дека има правило да не прима бакшиш како диџеј, иако му нуделе, сподели дека е на кето диета, а дава и совет до сите идни татковци.

Погледнете го видео интервјуто со Гоце САФ:

Н. С. | Црнобело

Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач Кои се подобри готвачи - мажите или жените, која е пораката до тие што не знаат ...
Видео интервју со Горан Миќиќ: Како е да се биде... тату артист Кои се најболни делови од телото за тетовирање, колку време изработува една тето...
Видео интервју со Макфире Шакири: Како е да се биде... жена возач во ЈСП Дали има некултурни луѓе во автобусите и колку има инциденти на работното место?...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg