Видео интервју со Зоран Стојановски - Зонде: Како е да се биде... режисер


Видео интервју со Зоран Стојановски - Зонде: Како е да се биде... режисер

Кога одлучил да стане режисер, со кој светски модел би го пиел првото утринско кафе, кој е најнепријатен момент кој му се случил на снимање и кој моден тренд не може да го смисли? Зоран Стојановски – Зонде на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-zoran-stojanovski-zonde-kako-e-da-se-bide-rezhiser-01.JPG

Зоран Стојановски – Зонде e фотограф и режисер на модни филмови, реклами и музички видеа, кој работи во Торонто. Тој ни беше на гости во редакција и ни откри интересни работи за неговата професија и приватниот живот.

Зонде вели дека неговото дело најмногу се вреднува во Америка, сподели дека ја знае Наоми Кемпбел и дека е прекрасна жена, а кога би бирал соговорник за интервју – неговиот избор е Ина Многуфина.

Погледнете го видео интервјуто со Зоран Стојановски – Зонде:

Н. С. | Црнобело

Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звуч... Како ја одбрал песната, лекција на која го научи животот, на кое место низ свето...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg