Видео интервју со д-р Александар Митов: „Лимонот на гладно не е штетен, на моите деца не им давам чипс“


Видео интервју со д-р Александар Митов: „Лимонот на гладно не е штетен, на моите деца не им давам чипс“

Со што го започнува денот, дали кафе се пие пред или по појадок, но и колку е нормално да се ослабе за 1 недела? Доктор Александар Митов на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-d-r-aleksandar-mitov-limonot-na-gladno-ne-e-shteten-na-moite-deca-ne-im-davam-chips-01.JPG

Доктор Александар Митов е специјалист за лајфстајл медицина, која опфаќа промени во начинот на исхрана, физичка активност, природни додатоци во исхраната, менаџирање на стресот, како и доволно спиење.

Тој редовно им помага на своите пациенти учејќи ги на здрави навики и вели дека дневно одговара на 100 пораки на Фејсбук.

Доктор Митов ни беше гостин во редакција и во опуштена атмосфера ни одговори на некои прашања кои веројатно сите ги мачат. Кои зеленчуци се најздрави, дали лимон се пие на гладно, дали им дозволува на неговите деца брза храна и како тој го живее неговиот живот? 

Погледнете го целото интервју со доктор Александар Митов:

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Мартин Делимитов: Како е да се биде... диџеј Колку Македонците слушаат квалитетна музика, дали девојките се „слаби“ на диџеи,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg