Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звучи поинаку“


Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звучи поинаку“

Како ја одбрал песната, лекција на која го научи животот, на кое место низ светот му било најтешко да се вклопи и многу други детали за животот... Овогодинешниот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев, на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-vasil-garvanliev-kje-imame-najluda-najava-na-evrovizija-na-scena-pesnata-kje-zvuchi-poinaku-001.jpg

Васил Гарванлиев на 8-ми март ја објави песната со која ќе се претстави на Еврвовизија, па решивме да го поканиме на краток разговор во нашата редакција.

Пејачот кој многумина го препознаваат по Марионка, ни откри детали за евровизиската песна и за настапот, а вели дека на Евровизија ќе звучи многу поразлично и помоќно, отколку во студиската верзија на песната која сите ја слушнавме.

Тешкиот живот го има научено на многу работи, а не му било воопшто лесно да се вклопи на различните места низ светот каде има живеено. За среќа, тој ја има неговата мајка, за која вели дека му е пример во животот и се борела херојски за него.

Васил ни отпеа дел од евровизиската песна, за која вели дека е посветена на сите нас, но ни кажа и нешто на струмички дијалект.

Погледнете го целото интервју со Васил Гарванлиев:

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со д-р Александар Митов: „Лимонот на гладно не е штетен, на моите деца не им давам чи... Со што го започнува денот, дали кафе се пие пред или по појадок, но и колку е но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg