Пристигна новата VISION генерација 2020 година во салоните на Киа Моторс Македонија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пристигна новата VISION генерација 2020 година во салоните на Киа Моторс Македонија

Во продажните салони на Киа Моторс Македонија пристигна новата VISION генерација на веќе познатите модели Rio и Stonic со збогатено ниво на опрема.

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-01.jpg

Понудата на КММ не престанува да го изненадува македонскиот пазар со новини во нивото на опрема, односно континуирано продолжува да ги поместува стандардите за основно ниво на опременост на автомобилите.

Моделите кои пристигнаа се генерациски 2020 година и во својата класа се надградени во внатрешноста и надворешноста. Градскиот кросовер во Б сегмент, Kia Stonic во EX Vision нивото на опрема доаѓа со збогатеност во надворешноста, односно во понудата се вклучени LED дневни и задни светла, ретровизори со LED трепкачи и електрично склопување, како и 15” тркала од лесна легура. Кај моделот Kia Rio во нивото на опрема Ex Vision надополнувањето во внатрешноста е потпирачот за рака на централната конзола со кутија, а во надворешноста доаѓа со LED дневни светла, ретровизори со LED трепкачи и електронско склопување.

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-02.jpg

Киа Моторс Македонија продолжува да биде навистина интересен и привлечен автомобилски бренд кој одговара на барањата по сечиј вкус. Со освежувањето на моделите Rio и Stonic, не само што добиja нов надворешен лик, се збогатија и во внатрешноста, а сето тоа ги прави уште попривлечни и поконкурентни на македонскиот пазар.

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-03.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-04.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-05.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-06.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-07.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-09.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-10.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-11.jpg

pristigna-novata-vision-generacija-2020-godina-vo-salonite-na-kia-motors-makedonija-12.jpg

Би можело да ве интересира:

THE BOSS IS BACK - премиера на новиот BMW X5 во Македонија. Оригиналниот BMW X модел, BMW X5 е помоќен, подинамичен, технолошки понапреден, ...
Кул лајфстајл комбе: Новата Opel Zafira Life Риселсхајм. Многу светло, простор, седење еден спроти друг во удобни кожени седи...
Новиот Kia CEED сега достапен и со 1.0 T-GDi мотор во Black Pack едици... Гамата на Kia Motors Macedonia е збогатена со уште една верзија на новиот Kia Ce...