Немања Гудељ ја посвети победата на загубената ќерка, Анастасија плаче во публика (фото+видео)

Со насмевка на лицето, упати бакнеж и покажа со прстот кон небото. На овој начин фудбалерот Немања Гудељ ѝ оддаде почит на прерано загубената ќеркичка, откако пред само неколку дена соопшти дека неговата партнерка Анастасија Ражнатовиќ го загубила детето. Се појави и прва видео снимка од младата пејачка како неутешно плаче на трибините од измешани емоции, по немилиот настан...

nemanja-gudelj-ja-posveti-pobedata-na-pochinatata-kjerka-anastasija-plache-vo-publika-foto-video-01.jpg

Само неколку дена откако објави дека со Анастасија Ражнатовиќ го загубиле бебето, фудбалерот Немања Гудељ на Инстаграм Стори објави кратко видео во кое последната победа на неговиот фудбалски клуб Севиља ја посвети на предвреме загубената ќеркичка.

Со насмевка на лицето и со бакнеж, партнерот на Анастасија Ражнатовиќ, Немања Гудељ покажа со прстот кон небото и ѝ оддаде почит на предвреме загубената ќеркичка.

„За неа, за нив, за тебе!“ – напиша тој на видеото.

nemanja-gudelj-ja-posveti-pobedata-na-pochinatata-kjerka-anastasija-plache-vo-publika-foto-video-02.jpg

Неговиот возач Рашид исто така сподели уште едно кратко видео на кое се гледа дека тој и Анастасија од трибините го следеле натпреварот и со солзи во очите ја дочекале победата на клубот на Немања.

https://www.instagram.com/reel/Cs7L2QMID2X/

Ова е прва пригода јавноста да ја види Анастасија, по веста дека таа и Немања го загубија бебето.

nemanja-gudelj-ja-posveti-pobedata-na-pochinatata-kjerka-anastasija-plache-vo-publika-foto-video-03.jpg.jpg

Според српски Blic.rs ќерката на Цеца Ражнатовиќ од Будимпешта ќе се врати во Србија, затоа што постапката за добивање документи во Шпанија е веќе готова, а по загубата на бебето таа сака да биде со најблиските.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се венчаа Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ во Шпанија - изгравирани бурми, бел романтичен фустан... По помалку од еден месец од свршувачката, пејачката и фудбалерот си ветија љубов...
„Семејството е најголема среќа“ - Прва фотографија од третото дете на Никола Роквиќ и Бојана Баровиќ „Мислам дека откако го добив првото дете сфатив дека сè друго може, но и не мора...
Анастасија Ражнатовиќ е бремена - очекува девојче со фудбалерот Немања Гудељ Анастасија Ражнатовиќ веќе 6 месеци речиси комплетно е преселена во Шпанија кај ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg