Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето - Немања Гудељ скршен од болка ги сподели тажните вести на Инстаграм

„Ова е мошне болен миг за нас, но нашата љубов ќе го победи и ова“ – партнерот на Анастасија Ражнатовиќ, Немања Гудељ на социјалните мрежи сподели дека тој и Анастасија го загубиле бебето.

anastasija-razhnatovikj-go-zagubi-bebeto-nemanja-gudelj-skrshen-od-bolka-gi-spodeli-tazhnite-vesti-na-instagram-01.jpg

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, го загуби бебето, а тажните вести на социјалните мрежи ги сподели нејзиниот партнер, со кого живее заедно во Шпанија, Немања Гудељ.

„Ги споделивме со вас убавите вести и вие бевте со нас со целото срце, со честитките и пораките. Ви благодарам за тоа.

За жал, сега имаме лоши вести, но знаеме дека ќе ја имаме вашата поддршка и разбирање дека за тоа не сакаме да зборуваме.

Многу жалиме што јас и Анастасија го загубивме нашето бебе. Ова е мошне болен миг за нас, но нашата љубов ќе го победи и ова“ – напиша фудбалерот на својот Инстаграм профил.

anastasija-razhnatovikj-go-zagubi-bebeto-nemanja-gudelj-skrshen-od-bolka-gi-spodeli-tazhnite-vesti-na-instagram-03_copy.jpg

По тажните вести, Анастасија го деактивира својот профил на Инстаграм и целосно се повлече.

anastasija-razhnatovikj-go-zagubi-bebeto-nemanja-gudelj-skrshen-od-bolka-gi-spodeli-tazhnite-vesti-na-instagram-05.jpg

Инаку, кон крајот на април, во реалното шоу „Цеца и деца“ беше откриено дека Анастасија и Немања го очекуваат своето прво дете и открија дека чекаат ќерка.

Српските медиуми пишуваа дека парот веќе ја организира церемонијата во која ќе стапат во брак, а само пред една седмица пејачката го прослави својот 25-ти роденден и партнерот ја изненади со балони и кадифени играчки.

anastasija-razhnatovikj-go-zagubi-bebeto-nemanja-gudelj-skrshen-od-bolka-gi-spodeli-tazhnite-vesti-na-instagram-06.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се венчаа Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ во Шпанија - изгравирани бурми, бел романтичен фустан... По помалку од еден месец од свршувачката, пејачката и фудбалерот си ветија љубов...
На 86 години, Гркинката Анастасија едреше на даска од Кефалонија до Закинтос (фото) Анастасија од Грција има 86 години, но возраста не ја спречува да се посвети на ...
„Бог да ни ја чува љубовта“ – Анастасија и Немања Гудељ прославија 1 година брак „Нека Бог ни ги заштити нашата љубов и бракот до крајот на нашите животи“ – пора...
Анастасија Ражнатовиќ со досега необјавени фотки му го честита роденденот на сопругот: „Те сака твој... „Те сака твојата жена засекогаш и најмногу“ – му порача Анастасија Ражнатовиќ на...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Марија Шерифовиќ објави песна посветена на синот Марио: „Ја пишував додека сонував за него“ Само неколку дена откако стана мајка, Марија Шерифовиќ ја објави првата песна шт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg