Елка од 1.500 евра – Бака Прасе и Ања Бла се пофалија со луксузните декорации во новиот стан вреден 2 милиони евра

„Самата елка чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели девојката на Бака Парсе, Ања Бла. Таа се пофали со раскошните новогодишни декорации во нивниот нов дом.

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-01.jpg

Најпознатиот српски јутјубер, Богдан Илиќ попознат како Бака Прасе неодамна се пофали дека купил стан од 2 милиони евра, а сега неговата девојка се пофали и со раскошната новогодишна декорација.

Неговата девојка Ања Благојевиќ, ја покажа џиновската елка. Облечена во црвен фустан и со капа на Дедо Мраз, таа покажа како сама ја декорира елката.

Елката е со височина од 3 метри, а парот откри дека за неа издвоиле околу 1.500 евра.

„Два дена ја китев оваа џиновска елка. Потрошивме нешто помалку од 1.500 евра за елката. Самото дрво чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели Ања.

View this post on Instagram

A post shared by Аnja (@anjablaa)

Таа призна дека за декорациите ѝ помогнала нејзината мајка, но и мачорот Теди.

За потсетување, Бака Прасе и Ања Бла се заедно до 2019-та година. Тие раскинаа еден подолг период, а потоа се смирија и јутјуберот ѝ даде прстен во знак на неговата посветеност.

Инаку, Бака Прасе се пофали дека нивниот нов дом се простира на површина од 300 метри квадратни, а таму живее со својата девојка и нивниот мачор.

Погледнете повеќе фотки во продолжение:

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-10.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-08.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-07.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-06.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-05.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-04.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-03.jpg.jpg

elka-od-1-500-evra-baka-prase-i-anja-bla-se-pofalija-so-luksuznite-dekoracii-vo-noviot-stan-vreden-2-milioni-evra-02.jpg.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Четка за тоалет од 700 евра, радијатори - уметност: Како изгледа стан од 1 милион евра во „Белград н... Еден радијатор во овој стан чини 3.000 евра, но тие навистина наликуваат на умет...
Пар од шоуто „Задруга“ на раб на егзистенција: Двајцата се тешко болни, имаат 6 деца Раде и Рада Васиќ се брачен пар од Србија кој се прослави со контроверзното ре...
Марија Шерифовиќ објасни зошто не сака второ дете: „Кога синот ќе има 20, јас ќе имам 60 години“ „Јас не се сеќавам на семејни летувања и зимувања. Кога бев мала, мајка ми по 3 ...
Огњен Амиџиќ објави прва фотка од новородениот син: „Има коса како прваче“ Сакал на синот да му даде име што ќе биде единствено, па затоа се одлучил за име...
Првата жена пилот во Turkish Airlines: „Мајка ми ми велеше дека ова не е женска професија“ „Бев многу мала кога ѝ кажав на мајка ми дека сакам да бидам пилот, а таа ми одг...
Девојката на Бака Прасе неодолива на заедничкиот одмор во Будва, по критиките дека никогаш не патува... Бака Прасе и Ања Бла за првпат заедно отидоа на одмор годинава, но Ања откако се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg