Гласини дека партнерот ја изневерува, 4 деца на 31 година - факти за филмската ќерка на Никола Којо од „Ми нисмо Анџели“


Гласини дека партнерот ја изневерува, 4 деца на 31 година - факти за филмската ќерка на Никола Којо од „Ми нисмо Анџели“

По едногодишната врска со синот на познат српски нарко-бос Мирка (31), беше во врска со актерот Виктор Савиќ, а од 2009-та година е во врска со фудбалерот Вујадин Савиќ со кого има 4 деца и за кого постојано има гласини дека ја изневерува со разни жени. Таа вели дека не верува во гласините за неговите неверства.

glasini-deka-partnerot-ja-izneveruva-4-deca-na-31-godina-fakti-za-filmskata-kjerka-na-nikola-kojo-od-mi-nismo-andjeli-01.jpg

На почетокот на овој месец (01.10) филмската ќерка на Никола Којо од филмот „Ми нисмо Анџели“, Мирка Васиљевиќ (31) го роди четвртото дете, а за српските медиуми изјави дека таа и нејзиниот партнер Вујадин Савиќ (31) се подготвени и за петто. 

FAKTI-~1.JPG

Српската актерка Мирка Васиљевиќ стана позната пред балканската публика по улогата на Софија во филмот „Ми нисмо Анџели 2“, ќерката на Никола (Никола Којо) што полека прераснуваше во вистинска убавица.

Сега, речиси 16 години подоцна Мирка има 4 деца, а особено внимание привлече во јавноста откако изјави дека е подготвена и за петто дете.

FAKTI-~2.JPG

Мирка и нејзиниот партнер Вујадин живеат на Кипар, а таа оттаму говореше за тоа како успева мошне брзо да се врати во форма по бременоста:

„Во најмала рака подготвена сум за петто дете, ако не и повеќе. Тоа се класичните шеги што ги добивам на моја сметка. Морав брзо да се вратам во форма поради обврските околу моите три деца, што имаат домашни задачи, контролни тестови, барања.

Го немав тој луксуз да се жалам и веднаш паднав во машината. Морам да функционирам за ние како големо семејство да можеме да постигнеме сè во текот на денот“ – вели таа.

Оваа изјава на актерката следеше откако на социјалните мрежи се појави видео на коешто се гледа како таа само 10 дена по породувањето е во топ форма и игра на прославата по повод пристигнувањето на најновиот член во семејството.

mirka-vasiljevic-i-vujadin-savic-02.jpg

Во продолжение погледнете неколку факти за неа што можеби не сте ги знаеле:

Мирка важи за една од најпопуларните српски актерки од помладата генерација, таа пораснала на малите екрани. Од 5-годишна возраст почнала да работи како дете модел и била водителка на емисијата City kids на Pink.

fakti-za-filmskata-kjerka-na-nikola-kojo-od-mi-nismo-andjeli-mirka-vasiljevik-31-ima-chetiri-deca-a-podgotvena-e-i-.jpg

Во 2004-та година се појави во спотот на Тијана Дапчевиќ за песната „Земља мојих снова“.

Во 2005-та година стекна балканска слава откако се појави во филмот „Ми нисмо анџели 2“, по што следеше плодна кариера со улоги во повеќе познати српски филмови.

fakti-za-filmskata-kjerka-na-nikola-kojo-od-mi-nismo-andjeli-mirka-vasiljevik-31-ima-chetiri-deca-a-podgotvena-e-i-za-petto-05.jpg

За Мирка се знае дека во 2008-та година околу една година била во врска со Лазар Космајац, син на контроверзниот бизнисмен, за кого се верува дека е нарко-бос Драгослав Космајац.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вук Костиќ – српскиот „Дон Жуан“ на чиј шарм паднаа најубавите жени во Србија Српскиот актер Вук Костиќ на сцената е од дете кога играл во ТВ филмови и претст...
Била силувана двапати, ја присилиле да си замине од Хрватска – Факти за Мира Фурлан „Знаев дека полицајците еден на друг само ќе си намигнуваат, мислејќи: ’Ороспија...
Јелена Карлеуша: „Имав 3 царски реза, родив две деца, оперирав слепо црево – како имам така тенок ст... „Многумина со години ме прашуваат како имам така рамен и затегнат стомак, изразе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg