Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Мики и Светлана, Силви и Влатко – Кои македонски парови имаат најдолга љубовна приказна?

Маја и Дарко Панчеви, Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, Зуица Лазова и Наум Петрески... некои љубовни приказни на македонската сцена траат долго и се синоним за љубов, разбирање, верност, посветеност и среќа.

miki-i-svetlana-silvi-i-vlatko-koi-makedonski-parovi-imaat-najdolga-ljubovna-prikazna-01.jpg

Македонските јавни парови отсекогаш привлекувале големо внимание.

Некои од нив се заедно повеќе од 30 триесет години, но и денес со велат дека јасно се сеќаваат на запознавањето, првите љубовни средби, раѓањето на децата, и сè она што ја прави нивната љубовна приказна посебна.

Знаете ли кои се македонските парови кои се најдолго во љубов?

Силви и Влатко Плевнеш, 32 години љубов

miki-i-svetlana-silvi-i-vlatko-koi-makedonski-parovi-imaat-najdolga-ljubovna-prikazna-02.jpgФото: Приватна архива

Тања Кочовска и Предраг Павловски, 28 години брак 

miki-i-svetlana-silvi-i-vlatko-koi-makedonski-parovi-imaat-najdolga-ljubovna-prikazna-04.jpgФото: Фејсбук

Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, 27 години брак

miki-i-svetlana-silvi-i-vlatko-koi-makedonski-parovi-imaat-najdolga-ljubovna-prikazna-03.jpgФото: принтскрин Јутјуб

Мики и Светлана Црнокрак, 26 години брак

miki-i-svetlana-silvi-i-vlatko-koi-makedonski-parovi-imaat-najdolga-ljubovna-prikazna-5.jpgФото: Инстаграм

Уште 4 парови на следната страница...Би можело да ве интересира:

Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...
Познати Македонци коишто зад себе имаат (барем) по еден брак Кои познати Македонци зад себе имаат по еден, а кој по 4 неуспешни бракови? Кој ...
Браво! Сара секои 4 години ја донира својата коса за заболените од рак и ги поттикнува и другите „Дали знаеш дека за изработка на само ЕДНА перика потребно е 10 до 15 жени да до...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg