Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично

Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишки со своите фотографии. Водителката Маја Поцевска, пак, стана баба на само 45 години, а Сузана Спасовска постојано објавува фотки и со внуката Клара. Кои познати Македонки веќе добиле внучиња од своите деца, но успеваат да измамат воздишки на социјалните мрежи и на малите екрани?

poznati-makedonki-koi-vekje-dobile-vnuchinja-a-izgledaat-odlichno-01.jpg

Секогаш приземни и убави. Некои од нив веќе навлегле во шестата деценија од животот, а некои добиле внучиња додека сѐ уште биле млади, но на малите екрани и на фотографиите што ги објавуваат мамат воздишки со својот изглед и софистицираност.

Повеќе познати Македонки долго време се на македонската сцена и со децении наназад се успешни во својата работа, а на приватен план успеале да засноваат семејство и денес внуците им се најголема радост.

Секогаш елегантни и убави, а на социјалните мрежи и во интервјуата гордо ги покажуваат и зборуваат за своите внучиња, кои се нивната најголема радост во животот.

Сузана Турунџиева

Пејачката, водителка и писателка Сузана Турунџиева е баба на внукот Јаков, кого го доби од постарата ќерка Лора. Таа редовно објавува свои фотографии на Инстаграм, а на некои од нив носи и кроп топови и бикини во кои покажува дека е во топ форма.

Адријана Алачки

Секогаш уредна и елегантна Адријана Алачки долго време беше присутна на македонската музичка сцена како пејачка, а во последните години е актуелна со емисијата „Вкусот на традицијата“.

На приватен план, Андријана е баба на внуката Јана, која ја доби од ќерката Грациела.

👑❤️

Posted by Evita make up on Saturday, April 22, 2023

Биба Додева

Биба Додева важи за една од нашите најпознати пејачки. Таа отпеја голем број хитови, а сконцентрирана е и на хуманитарната работа како претседателка на здружението „Борка“.

Биба била мошне млада кога станала мајка, а стана баба на возраст од 42 години, го доби внукот Хумберто Александар, од ќерката Емануела.

Јулија Мациевска

Јулија Мациевска е позната македонска пејачка и ТВ водителка, која е мошне активна на социјалните мрежи, а редовно објавува фотографии и со внуката Стефанија, која годинава наполни 24 години.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Мики и Светлана, Силви и Влатко – Кои македонски парови имаат најдолга љубовна приказна? Маја и Дарко Панчеви, Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, Зуица Лазова и Наум Петрески...
Наша докторка со впечатлив моден стил (фото) „Прво модно правило ми е – ‘Секогаш средена’. Без разлика дали одам на работа, д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg