Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично

Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишки со своите фотографии. Водителката Маја Поцевска, пак, стана баба на само 45 години, а Сузана Спасовска постојано објавува фотки и со внуката Клара. Кои познати Македонки веќе добиле внучиња од своите деца, но успеваат да измамат воздишки на социјалните мрежи и на малите екрани?

poznati-makedonki-koi-vekje-dobile-vnuchinja-a-izgledaat-odlichno-01.jpg

Секогаш приземни и убави. Некои од нив веќе навлегле во шестата деценија од животот, а некои добиле внучиња додека сѐ уште биле млади, но на малите екрани и на фотографиите што ги објавуваат мамат воздишки со својот изглед и софистицираност.

Повеќе познати Македонки долго време се на македонската сцена и со децении наназад се успешни во својата работа, а на приватен план успеале да засноваат семејство и денес внуците им се најголема радост.

Секогаш елегантни и убави, а на социјалните мрежи и во интервјуата гордо ги покажуваат и зборуваат за своите внучиња, кои се нивната најголема радост во животот.

Сузана Турунџиева

Пејачката, водителка и писателка Сузана Турунџиева е баба на внукот Јаков, кого го доби од постарата ќерка Лора. Таа редовно објавува свои фотографии на Инстаграм, а на некои од нив носи и кроп топови и бикини во кои покажува дека е во топ форма.

View this post on Instagram

A post shared by Suzana Turundzieva (@suzana_turundzieva)

Адријана Алачки

Секогаш уредна и елегантна Адријана Алачки долго време беше присутна на македонската музичка сцена како пејачка, а во последните години е актуелна со емисијата „Вкусот на традицијата“.

На приватен план, Андријана е баба на внуката Јана, која ја доби од ќерката Грациела.

👑❤️

Posted by Evita make up on Saturday, April 22, 2023

Биба Додева

Биба Додева важи за една од нашите најпознати пејачки. Таа отпеја голем број хитови, а сконцентрирана е и на хуманитарната работа како претседателка на здружението „Борка“.

Биба била мошне млада кога станала мајка, а стана баба на возраст од 42 години, го доби внукот Хумберто Александар, од ќерката Емануела.

Posted by Biba Dodeva on Wednesday, November 3, 2021

Јулија Мациевска

Јулија Мациевска е позната македонска пејачка и ТВ водителка, која е мошне активна на социјалните мрежи, а редовно објавува фотографии и со внуката Стефанија, која годинава наполни 24 години.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Како арапска принцеза во пустина - Сузана Гавазова по Тајланд, ужива во Дубаи Сузана Гавазова објави видеа во кои танцува боса на пустинските дини облечена во...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Не се знае која е поубава - Познати дами од Македонија и нивните ќерки Некои се модели, некои актерки и пејачки, а некои се држат далеку од шоу - бизни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg