Јелена Спенџарска: „Постојано се зборува во негативен контекст за инфлуенсерите, демек ништо не прават - по што се познати?“

„Чисто информативно, луѓето заработуваат одлични суми на интернет, даваат откази од работа за да се занимаваат со Инстаграм, Јутјуб и слично. Ако вас нешто не ви е јасно во главата, тоа не значи дека не се случува“, гласи дел од објавата на Јелена Спенџарска.

jelena-spendjarska-postojano-se-zboruva-vo-negativen-kontekst-za-influenserite-demek-nishto-ne-pravat-po-shto-se-poznati-01.jpg

Водителката и инфлуенсерка Јелена Спенџарска, која на својот Инстаграм профил има повеќе од 45.000 следбеници, се огласи на тема која постојано се дебатира – дали инфлуенсерството е работа.

Таа проговори и за сите кои не ја поддржуваат, но и поддржуваат.

Нејзината објава гласи:

„ПРЕДРАСУДИ -
Кога ќе создадеш потполно нереална и невистинита слика за мене, а мене ме 'боли уво' да ја менувам.

Многу луѓе не ти даваат и нема да ти дадат никаква поддршка овде на профилот. Ќе им се допадне сè што прават Тања, Вања и Сања, ама НЕ и ТИ.

И ај тоа нема врска, туку после одреден период, без претходно никакво БРАВО или ЗДРАВО ќе им текне да ти пишаат – ‘Е, ај сподели го профилот, другарка ми изработува накит'!

А, чекај, извини јас на социјална служба да не личам?

Плус, цело време се зборува во негативен контекст за инфлуенсерите, демек ништо не прават, по што се познати па тие?!?

Чисто информативно, луѓето заработуваат одлични суми на интернет, даваат откази од работа за да се занимаваат со Инстаграм, Јутјуб и слично. Ако вас нешто не ви е јасно во главата, тоа не значи дека не се случува!

Затоа нареден пат, пред да 'исхејтате' некој овде, пробајте баш спротивното - да бидете барем малку љубезни и да кажете некој убав збор, никогаш не знаете кој ќе ви затреба во животот!

Ви праќам бакнежи на сите добри луѓе кои ме следите овде и кои секогаш сте поддршка и мотивација за сè што правам.

И никогаш не кажавте лош збор, туку полни со добронамерни критики. Вие сте ми инспирација!“

На следната страна повеќе фотографии од неа...Би можело да ве интересира:

Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...
Нашиот, а светски стилист Марјан Петров ја шминкаше Јелена Томашевиќ за концерт со Андреа Бочели во... Магичните раце на Марјан Петров беа задолжени за изгледот на Јелена Томашевиќ на...
Каролина Гочева на одмор со мајка ѝ и сестра ѝ, Ирена Спировска со поддршка за Ламбе: Што прават мак... Каролина Гочева со најсаканите дами во нејзиниот живот, меѓу кои нормално двете ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg