„Мама без анестезија се породи во Чаир“ - Малата модна инфлуенсерка Фрида (3) го доби братчето Мика

„И со мене и со Мика мама се породи во болницата во Чаир, спонтано и без анестезија и на двата пораѓаја (опасна женска е мама). И со мене и со братчето се породи во 36-тата недела од бременоста..“, беше споделено на Инстаграм профилот на 3-годишната модна икона Фрида, кој го води нејзината мајка.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-01.jpg

Фрида е еднa од најпознатите мини инфлуенсерки во Македонија, која на само 3 години е вистинска модна икона.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-06.jpg

Вчера (14.03) таа доби братче, за кое нејзината мајка преку Инстаграм профилот на Фрида откри дека ќе го носи името Мика.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-02.jpg

На Инстаграм профилот на Фрида вчера беше објавено:

„Вечерва во 22:16 на свет дојде моето братче. Да ни е живо и здраво.

И со мене и со ова бебе мама се породи во болницата во Чаир, спонтано и без анестезија и на двата пораѓаја (опасна женска е мама).

И со мене и со братчето се породи во 36-та недела (почеток на 9-ти месец). Фала Богу, сè е океј и со двајцата. Фала на грижата.

Мама и Мика во болница, јас и тато дома.“

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-04.jpg

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-03.jpg

Повеќе фотографии од Фрида на следната страница...Би можело да ве интересира:

Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Инфлуенсерка од Свети Николе си приреди тематска фотосесија за 25-тиот роденден - сирена аутфит, тор... „Горниот дел од облеката го купив како обичен бел топ, па купив бисери и школки ...
Сања Ристиќ не ја крие љубовта кон Перо Антиќ: „Моето срце е за медал, ги собира сите овие 211cm“ „Не знам за вашите срца, колку се големи и колку љубов можат да соберат, ама мое...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Христина Пан за 35-тиот роденден се забавува со ќеркичките, откако едната извојува нова битка во лек... Нашата инфлуенсерка Христина Пан објави емотивно видео со двете ќерки близначки ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg