Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Мама без анестезија се породи во Чаир“ - Малата модна инфлуенсерка Фрида (3) го доби братчето Мика

„И со мене и со Мика мама се породи во болницата во Чаир, спонтано и без анестезија и на двата пораѓаја (опасна женска е мама). И со мене и со братчето се породи во 36-тата недела од бременоста..“, беше споделено на Инстаграм профилот на 3-годишната модна икона Фрида, кој го води нејзината мајка.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-01.jpg

Фрида е еднa од најпознатите мини инфлуенсерки во Македонија, која на само 3 години е вистинска модна икона.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-06.jpg

Вчера (14.03) таа доби братче, за кое нејзината мајка преку Инстаграм профилот на Фрида откри дека ќе го носи името Мика.

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-02.jpg

На Инстаграм профилот на Фрида вчера беше објавено:

„Вечерва во 22:16 на свет дојде моето братче. Да ни е живо и здраво.

И со мене и со ова бебе мама се породи во болницата во Чаир, спонтано и без анестезија и на двата пораѓаја (опасна женска е мама).

И со мене и со братчето се породи во 36-та недела (почеток на 9-ти месец). Фала Богу, сè е океј и со двајцата. Фала на грижата.

Мама и Мика во болница, јас и тато дома.“

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-04.jpg

mama-se-porodi-vo-chair-malata-modna-influenserka-frida-3-otkri-deka-go-dobila-bratcheto-mika-03.jpg

Повеќе фотографии од Фрида на следната страница...Би можело да ве интересира:

Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...
Најубавите македонски поранешни мисици и манекенки повторно блеснаа на модна писта (фото) Со гламурозна модна ревија вчеравечер се одбележаа 20 години од првата Модна нед...
„Бев на балетот 'Жизел' - балетан од Шпанија блесна во главната машка улога и ми откри дека Скопје п... „Скопје позитивно ме изненади. Ми изгледа како навистина пријатен град. Луѓето с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg