Филмови кои вреди да ги изгледате во февруари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Филмови кои вреди да ги изгледате во февруари

6. „Remember“

Оскаровецот Кристофер Пламер глуми како Зев, стар вдовец и човек кој го преживеал Холокаустот. Тргнува на патешествие за одмазда на Нацистот кој го убил неговото семејство и семејствата на неговите пријатели.


7. „Touched with Fire“

Филм кој раскажува приказна за тоа на кои сè најмалку очекувани места можете да ја пронајдете љубовта. Двајца манично депресивни поети се сретнуваат во психијатриска болница и се вљубуваат. Нивата врска ги турка границите на нивното живеење.


8. „Zoolander 2“

Токму така, во февруари во киносалите се враќа згодниот, но и по малку глупав супермодел кој е тука да го спаси светот на модата - да го пронајде серискиот убиец кој ги убива најубавите луѓе на светот.


9. „Race“

Овој спортски филм ја раскажува приказната за Џејмс Кливленд „Џеси“ Овенс, човекот кој освоил четири златни медали на Олимписките игри во Берлин, 1936-та година.


10. „Eddie the Eagle“

Филмот е базиран на вистинска приказна, Eddie the Eagle ја следи приказната на Еди Едвардс првиот Британец кој скокал со скии на Олимписките игри во 1988-та година.

Н. Г. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Марвел ги откри новите суперхеројски наслови - Кои филмови да ги очеку... Многу од најавите вклучуваат достигнувања планирани за следните две години, така...
Нови филмови достапни на одлична снимка кои ќе ви го стоплат срцето Време е за викенд исполнет со одлични филмови кои ќе ви го стоплат срцето со огл...
Одлични серии за оние кои сметаат дека веќе изгледале сè Доколку верувате дека гледате многу серии и дека сте изгледале сè што е добро, и...