Препорачуваме: Топ 10 филмови од Кански 2017-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Препорачуваме: Топ 10 филмови од Кански 2017-та

Оваа година Канскиот филмски фестивал започна на 17-ти мај 2017-та, а на него ќе бидат претставени, како што е вообичаено, добри филмови кои секој вреди да ги погледне.

preporacuvame-top-10-filmovi-od-kanski-2017ta-01.jpg

Ова се 10-те најдобри филмови од Кански 2017:

1. „Based on a True Story“

Во режија на: Роман Полански

Четири години после неговиот последен филм, Полански направи еротски филм за писател кој е во врска со опсесивен фан.

10-filmovi-od-kanski-2017ta-koi-vredi-da-gi-poglednete-1.jpg

2. „Claire’s Camera“

Во режија на: Хонг Санг-Со

Еден од најуспешните корејски режисери сними филм за време на минатогодишниот Кански фестивал заедно со Изабел Хупер кој очекуваме да биде одличен.

3. „Happy End“

Во режија на: Мајкл Ханеке

Филмот на Мајкл ја разгледува ситуацијата со имигрантите во Европа од гледната точка на едно богато семејство.

4. „How to Talk to Girls at Parties“

Во режија на: Џон Камерон Мичел

Мичел се враќа на режисерското столче после 7 години отсуство со „How to Talk to Girls at Parties“ кој е базиран на кратка приказна на Нил Гајман каде две момчиња се во потрага по љубов.

10-filmovi-od-kanski-2017ta-koi-vredi-da-gi-poglednete-2.jpg

5. „Jeannette: The Childhood of Joan of Arc“

Во режија на: Бруно Димон

Бруно на сосема уникатен начин ја раскажува приказната за Јованка Орлеанка.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 години подоцна: Факти за Gossip Girl кои не сте ги знаеле досега Можеби не сте свесни, но поминаа 10 години откако бевме опседнати со серијата Go...
10 моќни драми после кои ќе останете без зборови После гледање на добра драма, публиката мора да остане без зборови со кои би мож...
Холивудски ѕвезди кои никогаш не глумеле во добар филм Вкусовите се различни, но според оцеките на љубителите на филмови, на некои акте...