10-те најдобри филмови на Џерард Батлер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10-те најдобри филмови на Џерард Батлер

49-годишниот шкотски актер ја започнал скромно својата актерска кариера, појавувајќи се во мали, споредни улоги како онаа во филмот со Џејмс Бонд, Утрешнината никогаш не умира.

10-najdobri-filmovi-na-Dzerard-Batler-01.jpg

Батлер по професија е адвокат, но сепак никогаш не работел по струката. Улогите во филмовите The Phantom of the Opera, Law Abiding Citizen и P.S. I Love You му донесоа светска слава, а оваа година е актуелен со акцискиот блокбастер Angel Has Fallen, продолжение на филмовите Olympus Has Fallen (2013) и London Has Fallen (2016).

Погледнете ги следните 10 најдобри филмови со Џерард Батлер во главната улога:

Law Abiding Citizen (2009)

Неговото семејство е брутално убиено, а убиецот е ослободен благодарение на спогодба со јавниот обвинител. Очајниот сопруг и родител решава да ја земе правдата во своите раце.

Shattered (2007)

Животот на едно навидум совршено семејство е целосно нарушен од страна на киднаперот и неговиот брутално ефикасен план.

The Ugly Truth (2009)

Аби е ТВ продуцент која ја презема контролата на шоу кое се емитува во утринските часови, а го води шовинистички, мизогин водител.

The Phantom of the Opera (2004)

Кристин е талентирана, млада оперска певица која станува предмет на опсесија на музички генијалец со нагрдено лице кој живее под париската оперска куќа.

300 (2006)

Приказна за Кралот Леонидас од Спарта и армија од 300 луѓе што се бореле со Персијците во Термопили во 480 година пред новата ера.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава