Стјепан Хаусер од 2CELLOS - хрватскиот заводник чии видеа се вирален хит

Сексапилниот и самоуверен врвен музичар го знае патот до женските срца. Стјепан Хаусер – секогаш интригантен, секогаш свој.

stjepan-hauser-od-2cellos-hrvatskiot-zavodnik-chii-videa-se-viralen-hit-01.jpg

Хрватскиот славен виолончелист, кој стана познат како дел од дуото 2CELLOS, Стјепан Хаусер постојано објавува интересни видеа на Инстаграм каде ги презентира своите музички способности.

Двајцата хрватски музичари од 2CELLOS постигнаа светска слава заедно, но по низа концерти и успешни години одлучија да се разделат на неодредено време. Лука Шулиќ стапи во брак, има две дечиња и приоритет му дава на семејниот живот и класичната музика.

https://www.instagram.com/p/B83yXngnhiP/

Во последно време Хаусер постојано снима видеа со една анонимна бринета каде тој ги свири нотите на најпознатите светски хитови, а таа пее скриена под превезот на мистеријата.

Во ниту едно видео не е прикажано лицето на убавата бринета, но заедно се совршен пар, а нивните видеа стануваат хит на социјалните мрежи за кусо време.

Стјепан има повеќе од еден милион следбеници на Инстаграм. Каде и да оди со себе го носи своето виолончело, а со прекрасни изведби нè почести дури и од Малдиви.

Дел од видеата на хрватскиот заводник:

https://www.instagram.com/p/B84O90KHP8s/

На следната страна фотки од Стјепан Хаусер:Би можело да ве интересира:

Песни кои „полнат“ 20 години во 2024-та – Која ви беше омилена? Заразната Gasolina која или ја мразевте или многу ја сакавте, но и Toxic на Брит...
Преработки на македонски песни кои будат носталгија - Кои хитови добија модерни верзии? Тамара ја препеа „Шила“ од Маја Оџаклиевска, Каролина испеа своја верзија на пес...
Македонски хитови кои добија модерна верзија: Преработки кои ни будат носталгија (втор дел) Наде Талевска во дует со хрватскиот пејач Жак Худек ја препеа „Остани во мене“ о...
Популарни екс-ју песни кои се копии на странски хитови Знаевте ли дека „Ljubi se istok i zapad“ од Plavi Orkestar е копија на Cali...
„Тајна отровна“ на Владо Јаневски и уште 6 македонски хитови што се инспирирани од странски песни Дали сте знаеле дека некои од најпознатите македонски песни се всушност инспирир...
По 10 месеци пауза, Лара се враќа со „Нека гори“ Скопје, 17.07.2023 – Девојката која ја разбуди и раздвижи македонската музичка п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg