Фан на Тоше од Белгија ги пее неговите песни!


Фан на Тоше од Белгија ги пее неговите песни!

fantose.jpgДечкото се вика Joke, доаѓа од Белгија и очигледно е огромен фан на Тоше Проески. Покрај најновата песна на Тоше - The Hardest Thing, ги има препеано и Igra bez granica, Volim osmijeh tvoj и Cija si. Слушнете колку се труди да ја погоди интонацијата и изговорот додека пее...

 

The hardest thingVolim osmijeh tvoj
Cija si

Би можело да ве интересира:

Виктор Апостоловски со втор албум Во срцето и нов спот за синглот Убиј... Македонскиот идол Виктор Апостоловски на својот 28-ми роденден го промовираше не...