Тоше Проески & Кристијан - My Little


Тоше Проески & Кристијан - My Little

tose-kristijanПрекрасниот дует кој што синоќа беше премиерно објавен на концертот посветен на Тоше...

 

 

 

 

Би можело да ве интересира:

Македонски новогодишни песни кои ќе ве развеселат Време е за квалитетна домашна музика, а во овој период од годината веројатно има...
Елена Бимбиловска воодушеви со изведбата на „Зајди Зајди“ (видео) 15-годишната Елена Бимбиловска од Струга, овојпат одбра македонска народна песна...
Преслушајте ја досега необјавената песна на Тоше - Efta purane ikone (видео) Вчера, на 5-ти октомври, за време на Ѕвезденото Небо за Тоше беше промовирана но...