Видео репортажа за Тоше Проески


Видео репортажа за Тоше Проески

tose-reportzaСе наближува една година откако те немаме со нас. Се чини како да е еден век, окован, и како стои во место. Ти стигна каде што припаѓаш а ние сè уште...

 

 

 

...те чуваме до себе, во себе...И веќе се чини дека ни азбуката не е доволна за да се искажат тагата што те немаме и среќата што ја имавме честа да те познаваме.

Погледнете ја ТВ репортажата за животот на Тоше Проески...

 

Би можело да ве интересира:

Рај за уши: Џос Стоун и Каролина Гочева ја пеат „Кој да ми запее“ (видео) Познатата пејачка Џос Стоун неодамна настапи на скопскиот Џез фестивал, а својот...
Кратко интервју на Калиопи неколку минути пред настапот на Евровизија (видео) Нашата Калиопи даде ексклузивно интервју зад сцената, додека ја подготвуваат за ...
Антониа Гиговска доби заслужено громогласно ракоплескање на „Пинкови ѕвездички“ (видео) Антониа ја отвори емисијата со песната „Маховина“ од Сара Јовановиќ и без изнена...

Најчитани неделава