Прогласен победникот на „Пинкови ѕвездички“ - Марко Бошњак (видео)


Прогласен победникот на „Пинкови ѕвездички“ - Марко Бошњак (видео)

Победникот на втората сезона на најпопуларниот детски натпревар во регионот, „Пинкови ѕвездички“, е Марко Бошњак.

proglasen-pobednikot-na-pinkovi-dzvezdicki-marko-boshnjak-01.jpg

Во текот на целиот натпревар покажа вонсериски талент и неретко успеваше да предизвика солзи во очите на членовите на жирито.

Марко беше засакан заради неговиот одличен глас, но и шармот кој го поседува. Судиите велат дека го очекува блескава кариера.

За суперфиналето тој ја одбра песната „Što te nema“ и до самиот крај се бореше со нашата претставничка, Мартија Станојковиќ.

Настапот на Марко:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео) 14-годишната Лина Пејовска од Скопје на петата емисија од „Пинкови ѕвездички“ на...
„Ѕвона“ ве носи на магично место - слушнете ја новата песна на Каролина Гочева (видео) „Ѕвона“ ќе ни ги милува сетилата со своето моќно пулсирање во овој празничен пер...
Плеј листа за сеќавање: Денес требаше да биде 36-от роденден на Тоше Проески На денешен ден, 25 јануари, беше родена нашата ѕвезда, впрочем, и една од најгол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg