Настапот со кој Мартија Станојковиќ се бореше до самиот крај на „Пинкови ѕвездички“ (видео)


Настапот со кој Мартија Станојковиќ се бореше до самиот крај на „Пинкови ѕвездички“ (видео)

Мартија Станојковиќ до самиот крај храбро се бореше да ја освои титулата „Пинкова ѕвездичка“ и ги мереше своите сили со Марко Бошњак.

nastapot-so-koj-martija-stanojkovikj-se-boreshe-do-samiot-kraj-na-pinkovi-dzvezdicki-01.jpg

За суперфиналето на втората сезона на најголемото детско натпреварување на Балканот, ја одбра песната „Writings on the wall“ и додека пееше, жирито се препушти на музичкото уживање кое им го овозможи.

„Ми се насолзија очите. Беше феноменално, секоја чест“ - изјави Јелена.

„Хари вели дека ти си веќе ѕвезда, а јас мислам дека си небесна ѕвезда“ - додаде Леонтина.

На крајот, како победник заврши малиот Марко.

Завршниот настап на Мартија:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мартин Милески од Охрид со две нови преработки на Оливер Драгојевиќ и Duke Dumont (видео) Додека сите ги замислуваат своите зимски одмори и како ќе го потрошат времето за...
Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео) 14-годишната Лина Пејовска од Скопје на петата емисија од „Пинкови ѕвездички“ на...
Плеј листа за сеќавање: Денес требаше да биде 36-от роденден на Тоше Проески На денешен ден, 25 јануари, беше родена нашата ѕвезда, впрочем, и една од најгол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg