Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео)


Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео)

14-годишната Лина Пејовска од Скопје на петата емисија од „Пинкови ѕвездички“ настапи со песната „Бол до лудила“.

specificniot-glas-na-lina-go-osvoi-zirito-01.jpg

Таа го одушеви жирито и ги доби сите пет гласови.

„Прва станав иако влезот во строфата ти беше малку несигурен. Но, чув дека имаш божествен глас и навистина, нешто специфично. Мислам дека мораш да поработиш на интонацијата.“ – изјави Јелена Томашевиќ.

„Немој да се плашиш од сопствената сила и јачината на гласот. Микрофонот држи го поблиску до усните“ – изјави Леонтина.

Настапот на Лина:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ѕвона“ ве носи на магично место - слушнете ја новата песна на Каролина Гочева (видео) „Ѕвона“ ќе ни ги милува сетилата со своето моќно пулсирање во овој празничен пер...
Рај за уши: Џос Стоун и Каролина Гочева ја пеат „Кој да ми запее“ (видео) Познатата пејачка Џос Стоун неодамна настапи на скопскиот Џез фестивал, а својот...
Плеј листа за сеќавање: Денес требаше да биде 36-от роденден на Тоше Проески На денешен ден, 25 јануари, беше родена нашата ѕвезда, впрочем, и една од најгол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg