Настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија


Настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија

Мартија Станојковиќ настапи 7-ма на детската Евровизија во Валета, Малта.

nastapot-na-amrtija-stanojkovikj-na-detskata-evrovizija-01.jpg

Нашата претставничка нè претстави со песната „Love Will Lead Our Way“ која е компонирана од Александар Масевски.

Еден ден пред настапот откри како ќе изгледа нејзиниот костим кој е инспириран од изгледот на Бијонсе:

Даде и кратко интервју:

Настапот ѝ беше одличен:

Дали ќе победи? 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Рај за уши: Џос Стоун и Каролина Гочева ја пеат „Кој да ми запее“ (видео) Познатата пејачка Џос Стоун неодамна настапи на скопскиот Џез фестивал, а својот...
„Ѕвона“ ве носи на магично место - слушнете ја новата песна на Каролина Гочева (видео) „Ѕвона“ ќе ни ги милува сетилата со своето моќно пулсирање во овој празничен пер...
Специфичниот глас на Лина Пејовска го освои жирито на „Пинкови ѕвездички“ (видео) 14-годишната Лина Пејовска од Скопје на петата емисија од „Пинкови ѕвездички“ на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg